Konkurs Piosenki Eurowizjańskiej

 6. Dekada Konkursu!ZGŁOSZENIA i GŁOSOWANIE
Wzór:
TEMAT: Konkurs Piosenki Eurowizjańskiej - (numer edycji)
ZGŁOSZENIE: 
NICK: 
KRAJ:
UTWÓR (wykonawca, tytuł, kraj):
Te dane wysyłacie na adres
t.k.d.86@interia.eu

PODZIAŁ STREFOWY

Strefa I
Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Szwecja, Norwegia, Polska, Dania, Malta, Cypr
+ Ameryka Północna
Strefa II
Francja, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Gruzja, Monako, Izrael, Macedonia, San Marino
+ Azja
Strefa III
Niemcy, Austria, Czechy, Holandia, Grecja, Finlandia, Estonia, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Węgry
+ Afryka 
Strefa IV
Hiszpania, Portugalia, Rosja, Słowacja, Mołdawia, Serbia, Czarnogóra, Andora, Ukraina, Białoruś
+ Australia i Oceania
Strefa V
Włochy, Rumunia, Turcja, Słowenia, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Azerbejdżan, Albania, Bułgaria
+ Ameryka Południowa

(zajęty kraj)


ZGŁOSZENI MENEDŻEROWIE

Adelbert Apollo Artur Beytlechem Bombo Cosmeye88 Elfa F_o_X Fizi Hotaru Iuli Jarli Kachel Karaimko Klaus KriPi Kubuniu LeoL Mad^o^Doc Max Montezuma Mort Noam oDo Dodo Philon Rajka Schamomilka Shīsā Sikorka SiM The King Tori Willy

ZASADY OGÓLNE
 • Chęć dołączenia do zabawy w KPE należy zgłosić przed rozpoczęciem zgłoszeń do nowej edycji, podając kraj i nick.  
 • W KPE obowiązuje obecny eurowizyjny system głosowania: 1-8, 10 i 12 punktów. Remisy rozstrzygane są na podstawie dużych not, a w następnej kolejności liczbie głosujących.
 • W edycjach ogólnych i tematycznych wybieramy piosenki oryginalne (chyba że w opisie edycji podano inaczej). Jeśli ktoś widzi w stawce utwór, który nie spełnia wymogów edycji (to będzie sprawdzane, ale nikt nie wie wszystkiego), jest zobowiązany do natychmiastowego zasygnalizowania problemu. Utwór, do którego zgłoszono uwagi można zmienić tylko raz, w przypadku ponownych uwag do zmienionego zgłoszenia, dyskwalifikacja z edycji. 
 • W edycjach krajowych wybieramy piosenkę wyłącznie z zajętego kraju (wykonawca lub przynajmniej jeden członek zespołu musi być urodzony w tym kraju), w edycjach strefowych można wspomóc się strefą, do której przypisany jest wybrany kraj. Ze strefy wolno skorzystać tylko raz na dekadę! W edycjach światowych wybór musi pochodzić z dowolnego kraju z kontynentu przypisanego do strefy.
 • Brak udziału w głosowaniu półfinałowym/finałowym skutkuje pauzą w następnej edycji. Dwukrotne zgłoszenie się i brak udziału w głosowaniach oznacza dyskwalifikację uczestnika z KPE.
 • Trzykrotny nieuzasadniony brak zgłoszenia z rzędu skutkuje dyskwalifikacją i zwolnieniem kraju.
 • Jeśli w edycji jest ponad 25 zgłoszeń rozgrywane są 2 półfinały, z których do finału przechodzi 6 lub więcej piosenek (6 do 14 zgłoszeń na półfinał, 7 do 16 zgłoszeń, 8 do 18 zgłoszeń lub 9 do 20 zgłoszeń; ponad 20 piosenek na półfinał, wprowadza 3 półfinał).
 • Uprasza się, aby jakość zgłoszenia była co najmniej dobra (w przypadku starszych nagrań należy poszukać wersji studyjnych, mogą być remasterowane), choć dopuszczone będą wyjątkowi ze średnią jakością (w przypadku niemożliwości odnalezienie lepszej wersji). Jeśli teledysk do utworu jest słabszej jakości (niż wersja studyjna), można dodać go jako ciekawostkę w komentarzu pod zgłoszeniami.
 • W edycjach tematycznych dołączamy do zgłoszenia wyjaśnienie, dlaczego wybrana piosenka spełnia wymogi edycji.
 • Wykonawca może powtarzać się tylko raz na dekadę: priorytetem jest kraj, z którego pochodzi, więc jeśli ktoś ze strefy np. z Gruzji wystawia Dj-a Stefana, który jest z Albanii, to Albania może jeszcze raz wystawić DJ-a Stefena. Kolejną możliwością jest DJ-Stefan w duecie lub zespole: jeśli Albania wystawiła Dj-a Stefana solo, to później ma prawo wystawić duet Dj Stefan & Baby Donna (ale tylko raz) oraz później może wystawić Dj-a Stefana jako część zespołu Alba Death (ale też tylko raz), czyli w sumie DJ-Stefan może pojawić się 3 razy, ale tylko w 3 różnych konfiguracjach. Natomiast jeśli Dj Stefan najpierw pojawił się z Albanii, to inny kraj nie może go już wystawić, chyba że w duecie z kimś ze swojego kraju.
 • W edycjach ogólnych dopuszcza się utwory nieprzekraczające 6 minut (+/- 10sec), a w edycjach tematycznych 7 minut (+/- 10sec)

EDYCJE

46 Ogólna (k)
47 Edycja tematyczna: liczby (s)
48 Ogólna (s)
49 Przystań ukojenia: ballady (k)
50 Ogólna (k)
51 Chaos: zamiana krajów
52 Edycja tematyczna: dla niego (s)
53 Ogólna (k)
54 Dźwięki Siedmiu Mórz (ś)
55 Ogólna (k)


KLASYFIKACJA GENERALNA
Bonus 1 za bycie finalistą; Bonus 2 za uczestnictwo w edycji
 LINKI
Menedżerowie, kraje, wyniki KPE:  http://www.esc.pun.pl/viewtopic.php?id=843
Klasyfikacja punktowa wszystkich dekad: http://www.esc.pun.pl/viewtopic.php?pid=8055#p8055